Sanal Veri Merkezi Perfomans İzleme

Istanbul için

https://vdc.t-cloud.com.tr/tenant/ORGID

Ankara:Gölbaşı ve İstanbul:Yenibosna için

https://vbrcloud.t-cloud.com.tr/tenant/ORGID

linkinden SVM kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapınız.

 

Daha sonra Operations Manager tabından SVM Performans İzleme ürününe ulaşabilirsiniz.

 

Giriş yapıldıktan sonra öncelikli olarak Dashboard altında Organization Dashboard menüsü açılmaktadır. Summary sekmesinde sahip olunan Organization VDC, vApps, Total VMs ve Power On VMs sayısı yer alır.

 

Organization VDC Capacity Overview sekmesinde sahip olunan CPU, Memory ve Storage kaynaklarının Kullanılan (Used), Toplam Kaynak (Limit) ve Kalan (Available) durumunu görebilirsiniz.

Organization VDC Utilization Summary sekmesi birden fazla SVM’niz olması durumunda TOP 5 SVM için Compute(CPU), Memory, Storage özetini vermektedir.

 

VAPP Utilization Summary sekmesi ise birden fazla vAPP’iniz olması durumunda TOP 5’i için Compute (CPU), Memory, Storage özetini göstermektedir.

Troubleshooting tabının altında Organization VDCs ekranında sahip olunan VDC lerin listesini bulabilirsiniz. Bu listede organizasyon için satın alınan CPU, RAM, Storage değerleri ve kullanılan CPU,RAM, Storage değeri yüzdelik olarak verilmiştir. Ayrıca yaratılmış vApp ve VM sayısı, Kullanılan ve toplam IP sayısı yer almaktadır.

vApps ekranında organizasyon altında yaratılan vApp’lere atanan CPU, Memory, Storage değerleri ve vApp altındaki VM sayıları yer almaktadır. Ayrıca vApp’i yaratan kullanıcı bilgisi ve eğer snapshot varsa bunun boyutu yer almaktadır. Dilerseniz bu bilgileri Export sekmesinden .CSV formatında dosya olarak alabilirsiniz.

 

VMs ekranında organizasyon altında yaratılan sanal sunucuların bir listesini bulabilirsiniz. Bu ekranda sanal sunucuların hangi vApp altında olduğu, sanal makinelere atanan vCPU, Memory ve Storage değerlerini bulabilirsiniz. Ayrıca eğer varsa snapshot büyüklüğünü görebilirsiniz. İstenirse bu bilgileri .CSV formatında dosya olarak alabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi ve detay için lütfen “Sanal Veri Merkezi SSS” sayfamızı ziyaret ediniz.

Dökümanda anlatılan özelliklerin teknik terimler için Terimler-Kavramlar Sözlüğünden faydalanabilirsiniz.