Organizasyon Sanal Veri Merkezi (OVDC)

Firmalara atanan altyapı kaynakları bir ya da birden fazla organizasyon Sanal Veri Merkezi olarak tanımlanır. OVDC’ler Sanal Veri Merkezi hizmetinin verildiği herhangi bir Teknotel Telekom veri merkezinde müşteri tercihine göre tanımlanır.

Kaynaklar aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

  • İşlemci: Fiziksel sunucunun ürettiği GHz gücü kaynak olarak tanımlanır. Sanal sunucu oluşturulurken her bir vCPU 1 GHz’lik kaynağa denk gelir. Bir Sanal Sunucuya maksimum 32 vCPU eklenmesi tavsiye edilir.
  • Bellek: Her bir OVDC’de kullanılacak toplam bellek miktarı GB cinsinden tanımlanır. Bir Sanal Sunucuya maksimum 128 GB eklenmesi tavsiye edilir.
  • Disk: Kullanılacak disk miktarı GB cinsinden tanımlanır. Standart olarak tanımlanan “Silver” sınıfı diskler FC 15K diskler iken daha yüksek cevap süresine sahip SSD, Gold, Platinium ya da daha yavaş cevap süresine sahip “Bronze” sınıfı FC 10K disk tipleri de kullanılabilir. Bir Sanal Sunucuya maksimum 2TBx 20 Disk= 40 TB eklenmesi tavsiye edilir.
  • Sanal sunucu disk havuzu hesaplanırken, snapshot durumunda, memory alanı kadar ek disk alanı kullanılacağından, toplam havuza, toplam memory kadar disk alanı dahil edilmelidir.
  • Ağ: Her OVDC’de bir birinden izole ağlar oluşturulabilir. Bu ağlarda istenilen herhangi bir IP adresi aralığı kullanılabilir.

Daha fazla bilgi ve detay için lütfen “Sanal Veri Merkezi SSS” sayfamızı ziyaret ediniz.

Dökümanda anlatılan özelliklerin teknik terimler için Terimler-Kavramlar Sözlüğünden faydalanabilirsiniz.