Smart Hands Teknisyeni/Mühendisi, müşterilerin fiziksel ve sanal veri merkezlerinde sorun giderme, uzaktan kontrol ve kurulum hizmetleri için 7/24 isteğe bağlı olarak alabileceği operasyonel destek hizmetidir.

Smart Hands Teknisyeni/Mühendisi, fiziksel veya sanal veri merkezinizde oluşabilecek sorunlara hızlı bir şekilde yanıt verebilen, yerinde konuşlanmış uzman teknisyen ve mühendislerden oluşan, bir kişi veya ekip anlamına gelir.

Smart Hands genellikle yapılacak olan işin saat bazında hesaplanmasına göre ücretlendirilir ve ekipmanı yönetimi/kurulumu, raf ve cihaz montajı, devre testi, karmaşık kablo yapılandırmaları, ekipman testi, sorun giderme, dinamik routing protokol (BGP) kurulumu, güvenlik duvarı (firewall) kurulumu, site to site vpn kurulumu, ssl vpn kurulumu, load balancer kurulumu, ssl sertifika kurulumu, işletim sistemi ve uygulama yükleme / güncelleme, yedekten dönüş, yedekleme testleri, test ve raporlama gibi katma değerli ek hizmetleri içerir.

Smart Hands hizmeti, teknik sertifikalara da sahip Teknotel Telekom personeli olabileceği gibi dış kaynak (outsource) danışman (consulting) olarak da sağlanabilir.

Smart Hands Teknisyeni/Mühendisi, sahadaki bir iş gücü olarak farklı ürün ve kategorilerde uzmanlaşmış teknik personel olarak müşteri adına gerekli karmaşık işlemleri yapmaktadır.