Sanal Sunucu İş Sürekliliği

Sanal sunucu iş sürekliliği (replikasyon) hizmeti, olası felaketlere karşı bulut bazlı iş sürekliliği çözümüdür ve işletmenizin olası bir felaket durumunda belirlediğiniz RTO ve RPO değerleri ışığında sanal sunucu bütünlüğünüzü koruyarak veri kaybı yaşamadan hizmet devamlılığınızı sağlar.

Bu servis ile, sanal sunucularınızı güvenli bir ortamda Teknotel Telekom Veri Merkezine hipervizör seviyesinde replike edersiniz. Böylelikle herhangi bir felakette sunucularınız devre dışı kalsa bile, işinize Teknotel TelekomVeri Merkezine replike edilmiş sunuculardan devam edebilirsiniz.

Yerleşik VMware teknolojisi ile vSphere® ortamları kolayca korunur!

Bu servis ile, kullanmış olduğunuz vSphere ortamlarını sorunsuz bir şekilde korumak için doğal VMware teknolojileri aracılığıyla felaket kurtarma işlemi gerçekleştirilmektedir. Kısa RTO zamanı, seçilen sunucularda talep üzerine koruma ve mevcut VMware vSphere ile kolay entegrasyon sunulmaktadır.

Bu servisten yararlanabilmek için sanal veri merkezi hizmetinizin olması gerekmektedir. Teknotel Telekom Sanal Veri Merkezi Hizmeti ile istemiş olduğunuz altyapıyı geleneksel veri merkezleri ile aynı network yetkinlikleri ve güvenlik ile tasarlayabilir: ek olarak sanallaştırma teknolojileri, otomasyon ve bulut bilişimin sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Sanal Veri Merkezi ürün sayfasına bakabilirsiniz.

Teknotel Telekom Sanal Sunucu İş Sürekliliği ile sağlanan faydalar:

Maliyet: İlk yatırım maliyeti olmaksızın veri merkezi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ve bulut bazlı iş sürekliliği çözümü için uygun maliyetler ile işletmenize tasarruf sağlar. Bu servis için herhangi bir ön yatırıma ihtiyaç yoktur. Sadece replikasyonu yapacağınız sanal sunucu kadar aylık bir bedel ve sanal veri merkezi hizmeti için toplam aylık bedel ödeyerek bütçenizi verimli bir şekilde yönetebilirsiniz. Bu hizmet ile maliyetlerinizi CAPEX’ten OPEX’e dönüşümünü sağlayabilirsiniz ve altyapı yönetim yükün ortadan kaldırırsınız ve büyümenizi daha kolay yönetebilirsiniz. Siz de, Teknotel Telekom’un ölçek ekonomisinden, IT uzmanlığından ve süreç otomasyonundan faydalanmak için hemen hizmeti kullanmaya başlayın.

Güvenlik ve Güvenilir Hizmet: Depolanan ve yedeklenen tüm dosyalar, ileri teknoloji ile donatılmış Teknotel Telekom veri merkezlerinde güvenli olarak saklanmaktadır. Ayrıca, sanal sunucularınızın bulunduğu lokasyon ve Teknotel Telekom Veri Merkezi arasında replikasyon trafiği şifreli olarak gerçekleştirilmektedir ve endüstri standartlarında SSL şifreleme yapılmaktadır. Bu sayede, kendi lokasyonunuz ile Teknotel Telekom Veri Merkezleri arasındaki her adımı güvence altına almış olursunuz.

Teknotel Telekom Sanal Sunucu İş Sürekliliği Servisi

Self- Servis Yönetim Paneli (Portal): Teknotel Telekom veri merkezine replikasyonu tamamlanmış tüm sunucularınızı tek bir ekrandan yönetilebilir ve yapılandırmasını yapabilirsiniz. Tenant portal üzerinden, dilediğiniz zaman replikasyonu yapılmış sunucuları kontrol edebilir, failover ve failover testi yapılmak istendiğinde gerçekleştirebilirsiniz. RPO, felaket zamanı ile replikasyonun sağlandığı zaman arasındaki süredir. Teknotel Telekom Sanal Sunucu İş Sürekliliği hizmeti 15 dakika ile 24 saat arasında değişen RPO’ları desteklemektedir. Ayrıca, 24 adede kadar instance (kopya adedi) belirleyebilirsiniz. Her instance, sanal sunucularınızın daha sonra restore edilebileceği noktadır. Özetle, sistemleriniz üzerinde tüm kontrol sizdedir!

Esneklik: İhtiyaç duyulan anda kapasitenizi anlık olarak arttırıp azaltılabilirsiniz.

Yedekli altyapı ile sürekli erişilebilirlik:Teknotel Telekom veri merkezlerinde işletilen yedekli altyapı ile kesintisiz servis alabilirsiniz. Elektrik kesintisi, ağ kesintisi ya da fiziksel sunucuların bakımı, yenilenmesi gibi problemleri düşünmek zorunda kalmazsınız.

Sürekli gelişen sistem: Sürekli olarak eklenen ve geliştirilen yeni işlevler ile yeni özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Dökümanda anlatılan özelliklerin teknik terimler için Terimler-Kavramlar Sözlüğünden faydalanabilirsiniz.